2017 KPSS soru ve cevapları erişime açıldı! (ÖSYM KPSS soruları Açıklandı)

2017 KPSS soru ve cevapları erişime açıldı. 2haber.com da anlık olarak sorularınızı takip edebilirsiniz.

2017 KPSS soru ve cevapları erişime açıldı! (ÖSYM KPSS soruları Açıklandı)

KPSS soru ve cevapları biraz önce ÖSYM kurum tarafından adayların erişimine açıldı. KPSS soru vede cevaplarına ulaşmak isteyen adaylar ais.ösym.gov.tr adresi üzerinden TC kimlik numaraları ve şifreleri ile giriş yapıp sınav soru ve cevaplarına ulaşabilecek. 2017 KPSS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

KPSS soru ve cevapları ÖSYM'nin resmi sitesi üzerinden adaylara az önce duyuruldu. 21 Mayıs Pazar saat 10:00'da gerçekleştirilen KPSS Genel Kültür Genel Yetenek sınav soru ve cevapları adayların erişimine açıldı. 2017 KPSS sınav soru ve cevaplarını sorgulamak isteyen adaylar "ais.ösym. gov.tr" adresinden sorgulama yapabilecek. 

2017-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik (Genel Yetenek-Genel Kültür, eğitim Bilimleri): Temel Soru Kitapçıklarının ve Cevap Anahtarının Yayımlanması

21 Mayıs 2017 tarihinde uygulanan 2017-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik (Genel Yetenek-Genel Kültür, Eğitim Bilimleri) Temel Soru Kitapçıkları,  sınava başvuran adayların sınav sorularını inceleyebilmeleri amacıyla ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi üzerinden 23 Mayıs 2017 tarihinde saat 14:30’dan itibaren erişime açılacaktır. Sınava başvuran adaylar 10 gün süreyle ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr İnternet adresinden saat 14:30'dan itibaren T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile soruların tamamına  erişebileceklerdir. Sorular, Temel Soru Kitapçığı dizilimindedir.

2017-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik (Genel Yetenek-Genel Kültür)Temel Soru Kitapçıkları ile Cevap Anahtarı (% 20) aşağıdaki bağlantıdan erişime açılmıştır.

2017-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik (Eğitim Bilimleri)Temel Soru Kitapçığı ile Cevap Anahtarı (% 10) aşağıdaki bağlantıdan erişime açılmıştır.

Merkezimiz tarafından yapılan sınavlarda okuyucu yardımı alan görme engelli adaylara; şekil, grafik, tablo, resim gibi görsele verilerin yer aldığı sorular ile karmaşık ifade içeren sorular sorulmamaktadır. 

2017-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik Sınavında  (Genel Yetenek-Genel Kültür, Eğitim Bilimleri)  Sorulmayan Sorular Testlere göre verilmiştir. 

GENEL YETENEK: 45, 60

GENEL KÜLTÜR: 20

Sorular, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında eser niteliğinde olup, telif hakları ÖSYM'ye aittir. ÖSYM'nin yazılı izni olmadan hiçbir şekilde çoğaltılamaz, dağıtılamaz ve yayınlanamaz.

Adaylara saygıyla duyurulur.

 


Etiketler :   2017 KPSS soru ve cevapları 
<< Önceki Haber 2017 KPSS soru ve cevapları erişime açıldı! (ÖSYM KPSS soruları Açıklandı) Sonraki Haber >>

  Yukleme: 0.011106