ABD başkanlık tartışması küreselcilik için sorun büyüdü

"Sanırım karşılıklı savunma antlaşması var bizim müttefikleri Japonya ve Güney Kore ve başka yerlerde güvence vermek istiyoruz ve biz onları onurlandıracak," dedi.

ABD başkanlık tartışması küreselcilik için sorun büyüdü

HEMPSTEAD, ABD - Demokrat aday Hillary Clinton ve Cumhuriyetçi Donald Trump arasındaki başkanlık tartışması, dünya ne olursa olsun kazanan kim daha dar Amerika'yı görebilirsiniz açıkça olarak Küreselleşme kaybeden Pazartesi olduğu ortaya çıktı.

Başlangıçta bir saçak adayı olarak tedavi Trump beklenmedik onun Amerika ilk mesaj ve kampanyalar alışılmışın dışında bir yaklaşım ile seçmen kazanma, Cumhuriyetçi aday garantiledi. gayrimenkul kralı New York dışında Pazartesi günkü tartışma sırasında hakaret slinging kaçındı rağmen, onun nativist görüşleri boyunca kanıt vardı.

Trump bu tür ABD askerlerinin Japonya'nın ev sahipliği yapmak için olduğu gibi savunma masrafları, bir "adil bir pay" ödemezsiniz iddia, Japonya, Güney Kore, Almanya ve Suudi Arabistan gibi müttefikleri püskürdü. ticarete, böyle Meksika ve Çin gibi ülkelerin Amerikan iş çalmak ileri sürmüştür.

Clinton, diğer taraftan, mevcut diplomatik ve güvenlik politikası sürdürmek için çağrıda bulundu. eski dışişleri bakanı Trump'ın kampanyası ile karıştırıldı "dünya çapında birçok liderin adına sorgulanması ve endişe" olarak anlamlı anılacaktır.

Oysa her iki adayın Trans-Pasifik Ortaklığı ticaret anlaşmasını karşı çıkıyorlar. serbest ticaret maliyetleri ABD işler kez küreselleşmeyi sürdü süper güç daha içe dönük milletin imajını uyarılmış baskın duyguları.

TPP Asya-Pasifik bölgesi ve deniz toprak talepleri Çin'in agresif iddia dizginlemek için çabalarının önemli bir parçası Başkan Barack Obama'nın diplomatik "dengelemek" bir köşe taşıdır. Trump ne Clinton ne Çin'in yükselişi ile nasıl başa çıkılacağı konusunda net çözümler sundu, ne de terörizm ya da Kuzey Kore'nin nükleer gelişimini mücadele konusunda.

Kişisel nitelikleri hakkında dikenler kalabalıktan güçlü tepkiler getirdi. diğer ülkeler ile zorlu müzakereler için "Hillary dayanma gücü vardır inanmıyorum", Trump rakibi peşini bırakmıyor sağlık endişeleri hakkında şüpheleri kastederek, dedi.

Clinton, bu arada, Trump ülkeyi yetkili olup olmadığını sorguladı. "Donald sadece bu tartışmaya hazırlamak için beni eleştirdi düşünüyorum," diye bir noktada dedi. "Ben başkan olmaya hazır mı? Hazırladığım başka ne biliyoruz," diye kalabalıktan alkış, gitti.

Daha sonra Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile yaptığı bariz coziness belirterek, "komutan-in-chief olmak elverişsiz" Trump ulusal güvenlik görevlileri tarafından iddialarını gösterdi.


Etiketler :   Çin gibi ülkelerin Amerikan iş çalmak ileri sürmüştür           
<< Önceki Haber ABD başkanlık tartışması küreselcilik için sorun büyüdü Sonraki Haber >>

  Yukleme: 0.021566