ABD ve İngiltere'nin en çok kullandığı PKK'dan ele geçirildi

Türk Silahlı Kuvvetleri, Hakkari Dağ ve komondo duyurdu.tug.k.lığı kaptan olarak birçok silah ve malzeme ele geçirdi. Ele silah arasında en yaygın olarak ABD tarafından kullanılan silahlar arasında geçiş ve İNGİLTERE m4a1 varlığı dikkat çekti.

ABD ve İngiltere'nin en çok kullandığı PKK'dan ele geçirildi

Açıklamada TSK tarafından yapılan, 22 Ekim 2016 Yüksekova Dilekli Hisardag dağ ve komd.tug.k.aşağıdaki gibi ele geçirilen silah ve malzemelerin lığı botum vardı:

"7 Kalaşnikof, 2 PKMS Rus yapımı makineli tüfek, iki havan topu, 2 Dragunov, 1 M4A1, sevk 1 RPG-7, 26 adet anti-tank, 1 matkap, 1 adet spiral, 50, 60 mm ilk havan topu mühimmatı, 4 gaz maskesi, filtre 8, 9 el bombası, 5 tüp 1 Tabak, 2 radyolar, çeşitli gıdalar, 1 kıyma çekme makinesi, 1 video kamera, kuruluş belgeleri, 3 şemsiye, testere 1 kartuş 50 adet, 26 Kalaşnikof Dergisi, 4 HK-33 dergi, 10 dergi Dragunov, 1 Dock stand, 1 elektrikli fırın. "

Askeri kaynaklar, kayda da geçti M4A1 silah ele terörist M16 da başka bir tüfek arayışı itmek için Amerika Birleşik Devletleri'nde bazı teknik sorunlar düzenlenen olmak gibi birçok ısıtır otomatik yangın modu, popo, böylece M4 Karabina ortaya çıkışı da dikkat çekildi. Bir kez daha en çok kullanılan tüfek tamamen Birleşik Devletleri ve Birleşik Krallık işaret ettiği anda otomatik olarak geliştirilmiş olan yarı otomatik ve belirten. Türk Silahlı Kuvvetleri Özel Kuvvetler Sualtı Savunma, Sualtı Saldırı, Polis Özel Harekat birimleri kullandığını bildirdi.


Etiketler :   Türk Silahlı Kuvvetleri haberleri  ABD ve İngiltere pkk haberi  silahlar arasında geçiş  Kalaşnikof pkk     
<< Önceki Haber ABD ve İngiltere'nin en çok kullandığı PKK'dan ele geçirildi Sonraki Haber >>

  Yukleme: 0.010965