Çipli kimlik kartları 2017'de tüm illerde dağıtılacak haberi

Hala 2017 yılında, 10 ilde yeni kimlik kartı uygulamaları ve dağıtımı tüm illerde başlatılan olmaya devam etti. kimlik paylaşım sistemi ile çalışan uygulamaları entegre, çip yaygın kimlikler önce gerekli değişiklikler yapılacaktır.

Çipli kimlik kartları 2017'de tüm illerde dağıtılacak haberi

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, yürürlüğe 2016 27 Ocak kimlik kartı ve geldi Kırıkkale'de dağıtım Tarihi 14 Mart 2016 tarihinde hatırlatıldı ilgili düzenlemeler "Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı" bir gazeteciye yaptığı açıklamada.

Yeni kimlik kartında hala uygulamaları ve dağıtım işlemleri kabul 10 ilde devam ediyor yapılan çalışmalarda, 2017 bütün ili kapsayacak şekilde genişletilecek. Vatandaşların chip ID ile yeni kimlik kartları, işlem sırasında sorunlar bazı kamu kurum teslimi ile başlayan ve çözüm için gerekli bilgileri yaz yeni kimlik kartları organize etti.

Bu bağlamda, vatandaşların istediği kimlik bilgileri tüm kurumların kayıt sisteminden yararlanan Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, nüfus, talep, yeni kimlik kartları bulunan verilere göre.

Kimlik bilgileri farklılıklarının dikkate çip KİMLİK kartları, tek Kurum tarafından istenen bilgi ve belgeler doğum belgesine göre beyanname bilgi ve belgeleri istedi, şu bilgiler verildi:
"Yeni kimlik kartları için başvurularını kurumları, çıkış parametreleri önceden bildirilen göre değişiklikler yaptıkları uygunluğu kullanan bir KİMLİK paylaşım sistemi hizmet, bu nedenlerle vatandaşların sorunları, kimlik kartlarının bulunduğu tespit edilmiştir. Hemen ülke çapında Yayılmaya başlamadan önce gerekli değişiklikler yaparak çalışan uygulamaları entegre gerekli hassasiyeti, bilgi almaya bilgiler dikkate alınarak, düzenleme ve yeni KİMLİK belgeleri kimlik paylaşım sistemi gösteren önemli. "

Eski ve yeni kimlikler arasındaki farklar

Yeni çip KİMLİK kartları ile eski kimlik kartları ile karşılaştırıldığında; "bilgi olarak doğum, baba adı, anne adı, Seri numarası, KİMLİK numarası, isim, isim, tarih," her iki kartı dahil. kartın üzerinde yazılı olan yeni kimlik kartları, küçük boyutları nedeniyle, çip yer alan bilgiler "kızlık Soyadı, Doğum Yeri, medeni durum, yönetim tarihi (şehir, kasaba, cilt, ev, hayır gibi) kayıtlı olduğu din, kan grubu, "sırada.
Nüfus cüzdanı bulunmayan, ama yeni KİMLİK kartı ve chip "geçerlilik tarihi, Milliyet, cinsiyet, biyometrik veri, ıslak imza" bilgiler de yer alıyor.

"Cüzdanını verilen" bilgi, yeni kimlik kartları bulunamadı.


Etiketler :   Çipli kimlik kartları 2017  Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü  Nüfus cüzdanı ile çipli kimlik kartı     
<< Önceki Haber Çipli kimlik kartları 2017'de tüm illerde dağıtılacak haberi Sonraki Haber >>

  Yukleme: 0.025259