Dolaşım Bozukluğu Belirtileri ve Tedavisi

Kan dolaşımındaki düzensizlikler sağlıklı bir vücut için gereklidir.

Dolaşım Bozukluğu Belirtileri ve Tedavisi

Dolaşım sistemi; hücrelere oksijen ve besinleri iletir; ayrıca vücuttan atık ve karbon dioksit atılımını sağlar. Kan dolaşımının bozulması, zamanla çoğu hastalık ve hayat yaratabilir birçok tehdit neden olabilir.

Dolaşım bozukluğu; bir tehdit oluşturabilecek hastalıkların önemli doku hasarına neden olabilir. Bu durumu önlemek için ya da birçok yöntem mevcuttur kolaylaştırmak amacıyla uygulanan dolaşım bozukluğu riskleri önlemek.

Dolaşım Bozukluğu Belirtileri
Eğer dolaşım bozukluğu düşünüyorsanız dikkate almanız gereken birkaç şey vardır. Düzenli olarak egzersiz yapmıyor ya da aşağıdaki belirtilerden gördük.

Bacaklarda ağrı
eğer bacaklarını kullandığınızda ağrısı ortaya çıkarsa bakın. Aralıklı topallama denilen bu durum; bacaklara yeterli kan elde etmek için bir işaret.

kol ve bacaklarda uyuşma
Kol ve bacaklarda uyuşma ve zayıflık hissedebilirsiniz. ; Hareket de istirahat oluşabilir. ağır vakalarda yüz kasları, durumun bozulmaya yüz sarkma eşliğinde ve konuşma bozukluğu olabilir. Yeterince kan beyne gidiyor ve felce neden olan bir işarettir, çünkü bu belirtiler ciddiye almalıdır. Göğüs ağrısı bu belirtilerin yanında kalp krizi belirtisi olabilir.

Titreme ya da El ve Ayak Şişmesi
Elleri ve ayakları yeterince kan dolaşımını ve şişmiş soğuk olabilir. Cilt rengi bu değişiklik, bacak ve düşük nabız eşlik ediyor. Cildinizin kan bir göstergesi ise hücreler yeterli oksijen mavimsi bir renk almış almak.

Erkeklerde ereksiyon sorunları
Alan ya da ereksiyon sorunları kan Erker, düzgün dolaşımını belden aşağısı görülebilir.

Buna ek olarak, aşağıdaki belirtiler de oluşabilir:

Bitkinlik, yorgunluk
Yavaş kurtarma hastalıkları
İştah kaybı
Kabızlık
Cilt kuruluğu
Baş dönmesi, Hafıza kaybı
Dolaşım Bozukluğu
Zayıf kan dolaşımı, ama en yaygın metabolizması bozukluğunun pek çok sebebi olabilir. Eğer düşük kan dolaşımdan söz etmek acı varsa diğer olasılıkları dikkate alınmalıdır.

Arterioskleroz
Vücuttaki kan dolaşımının zayıflaması, bunun pek çok nedeni vardır. kan damarlarının sertleşmesi damar sertliği bunların en yaygın olduğu anlamına gelir. kan damarlarının sertleşmesi; zor vücut boyunca kan pompalamak için Yapım, en önemli el ve ayak bölgeleri vardır.

Bu durum; yüksek tansiyon, yüksek kolesterol ve şeker hastalığı nedeniyle arter duvarında atık birikmesi ile oluşur. Bu tür yaşlanma ve sigara gibi nedenler de damar sertliği yol açabilir.

dışında vücutta damar sertliği, diyabet ve yüksek kolesterol birikir neden olur ve depolanan atık artmasına yol açar. Bu atık da küçültmek ve kan damarları kan akışını önlemek için sopa. Eğer çok daha zor vücudundaki kan dolaşımını pompalama eğer zayıflatır. Yetersiz beslenme bu durum dolaşım sistemini desteklemek için besin olarak vücudunuzun mahrum, her ikisi de oluşmasına neden olur.

Bazı durumlarda, yabancı maddeler doku veya hücrelerin içinde kalmış ve sonra hücreleri kan dolaşımını atık olarak onları alacak zayıflamış olabilir. Bu doku kan dolaşımını zayıflatabilir ve damar duvarlarına ekleyebilirsiniz.

ven Trombozu
Kan dolaşım bozukluğu olan bazı insanlar; venöz tromboz, derin ven trombozu muzdarip olabilir. Bu hastalık genellikle kan damarlarının bir pıhtı neden oluşturduğu ve iltihap kalır. Bu genellikle hassasiyet üzerine geminin etrafında hareket, deri rengi ve şişme bozulma belirtileri gösterir. Bazı hastalar su toplama yakın bölgelerdeki hastalara da rastlanmaktadır dönecek. Bu durumda, acı çeken tek kişi de neden zayıf kan dolaşımı olmadığı kan pıhtıları başka organlara hasar hakkında endişe duyuyorlar.

Egzersiz Ekleyin
Sık sık egzersiz kan dolaşımını yavaşlatabilir. Durgun kan dolaşımını kalça ve bacak kurtardığında uzun süre aynı sabit pozisyonu zayıflar. Egzersiz eksikliği, kötü beslenme ve sigara ile birleştiğinde tehlikeli bir durumun gelişme riskini artırır.

Dar Giysiler
dar giysiler tam vücut sargısı kan dolaşımı yavaş, özellikle kalça bölgesi. Korse etkili çoraplar, dar gömlek ve pantolon giyim bu tür örnekler vardır.

Stres
Stres, özellikle el ve ayaklarda dolaşım bozukluğu neden olabilir. omuz ve boyun stres kasları kalp ve önemli organlara kan akışını boğulma neden olabilir zayıflatabilir.

Dolaşım Bozukluğu Tedavisi
Dolaşım bozukluğunun gerçek nedenleri belirlendikten sonra, Doğal terapiler, geleneksel ilaçlar ve yaşam tarzı değişiklikleri devlet tarafından azaltılması ya da yok edilebilir.

Dolaşım bozuklukları; aerobik egzersiz, sağlıklı bir diyet ve ağrı ve şişlik için doktorlar tarafından reçete ilaç kullanarak tedavi edilebilir.

Egzersiz
Dolaşım sorunu gidermek için yapılabilecek en iyi şey sık sık egzersiz ve kilo. Eğer sipariş yaralanmaya sebep olmamak için bir dolaşım bozukluğu varsa, hafif egzersiz rutin ile başlayan daha dinamik bir zaman yükseltmelisiniz. Lenf salgısını artırır ve bağışıklık sistemini güçlendirir çünkü egzersiz tabanlı kardiyo-spor, bu tip operasyon için özellikle gereklidir.

Beslenme
beslenme de karaciğer rahatsızlığı gidermede önemli bir rol oynar. Bu demir ve C vitamini açısından zengin gıdalar Sarımsak artan tüketimi, mercimek, fasulye, bezelye ve turunçgiller, E vitamini bakımından zengin gıdalar, soğan ve böyle bir desteğe sahip zeytinyağı gibi vücuttaki kan akış seyreltme kolaylaştıracaktır. Şeker, yağ ve alkol, kolesterol, kan damarlarında sorunlara neden ve dolaşımı güçlendirmek yardımcı olan toksinler azaltılması gibi düşük.

Balık yağı
Omega-3 yağ asidi bakımından zengin balık tüketimini artırın. Böylece kan kolesterol ve trigliserit düşürücü, kan dolaşımını artırabilir.

İlaçlar
Kan dolaşımını artıran pek çok ilaç vardır. Kanı sulandıran ilaçlar, antikoagülan ilaçlar, antiplatelet ajanlar normal kan dolaşımını sürdürmek için sağlar.

Uzak alkol ve sigara stop.
Bu iki bağımlılık yapıcı maddeler de kan dolaşımı bozabilir, onlardan uzak dolaşım bozukluklarının tedavisinde büyük önem taşımaktadır kal sağlığını etkiler için kötü.


Etiketler :   Dolaşım Bozukluğu       
<< Önceki Haber Dolaşım Bozukluğu Belirtileri ve Tedavisi Sonraki Haber >>

  Yukleme: 0.010529