Dünya stratejik durum 1600 dolaylarında, Japonya benzer

Hanson uyarısı Sekigahara Savaşı öncesinde, Oyama, Tochigi Prefecture şimdi kentinde düzenlenen bir savaş konseyi andırır.

Dünya stratejik durum 1600 dolaylarında, Japonya benzer

Uluslararası güvenlik durumu bölünmüş doğru ilerliyor olduğu giderek daha açık hale gelmektedir. ABD liderliğindeki demokrasi yanlısı kamp, ​​ve otoriter rejimlerin Çin-Rusya ittifakı dünyanın birçok yerinde kendi etki alanlarını katılaşmaya hareket ediyor.

Bu durum savaş Daimyo, iki kampa ayrıldı feodal savaş ağaları tarafından mücadele edildi 1600 yılında Sekigahara Savaşı arifesinde Japonya benzer. Tokugawa Ieyasu liderliğindeki Bir kamp, ​​Doğu Ordusu oluşuyordu. Diğer kamp Batı Ordusu liderliğindeki anti-Tokugawa Daimyo bir koalisyon oldu. Savaş Japonya 16. yüzyıl birleşmeyi tamamladı Toyotomi Hideyoshi, ölümünden sonra yer birkaç yıl aldı. Sekigahara merkezi Japonya'da, günümüzde Gifu bölge yer almaktadır.

Bir taraf seç

son Avustralyalı televizyon Görünüşte Albay Tom Hanson, personelin ABD Ordusu yardımcı şefi, şunları söyledi: "Ben Avustralyalılar bir seçim yapmak gerekir düşünüyorum ABD'de ve ekonomik ittifak dengeleme arasındaki bu ince çizgide yürümek çok zor. Çin ile nişan. " O dolaylı açık Canberra Çin ile daha ABD'de ile ilişkisi daha fazla önem emin olmak için Avustralya hükümeti bastırıyordu. Bu bile Hanson bir subay değil, bir diplomat olduğunu düşünüyor, başka bir ülkeye konuşmak için bir künt bir yol oldu.

Tokugawa Ieyasu Doğu Ordusu ya da Batı Ordusu ile yan diğer savaş ağalarını çağırdı.

Çin Denizi çoğu Çin'in iddialarını reddeden Temmuz ayında uluslararası bir mahkeme tarafından karara rağmen, bu inşa etmiştir yapay adalar üzerine inşa askeri üsler kullanarak kendi kontrolü altında Güney Çin Denizi getirmek için kararlı görünmektedir. Çin, Güney Çin Denizi'nde Rusya ile 12 Eylül'de büyük ölçekli deniz tatbikatları başlatarak bu kararlılığı vurguladı.

Bu arada, ABD Çin'i kontrol altında tutmak için Guam ve Güney Kore stratejik bombardıman konuşlandırdı. Vietnam son zamanlarda Güney Çin Denizi'nde kontrol adaların birkaç Çinli askeri tesisler, çarpıcı özellikli cep roketatar, konuşlandırdı. 18 Ağustos günü, Japonya tarafından sağlanan 10 devriye botları ilk Manila geldi. tekneler kendi sahil güvenlik Filipinler sığır kadar yardımcı olmayı amaçlamaktadır.

Çatışma eski ve yeni

Sekigahara son hesaplaşmaya önce, bizim kadim Japon arenaya dönen Doğu ve Batı orduları batı Japonya'da çarpışan başladı. Benzer şekilde, 16 Ağustos tarihinde, Rus askeri güçleri İran'da bir hava üssünden gönderilen stratejik bombardıman uçakları kullanarak Suriye militanlara karşı hava saldırılarını gerçekleştirmiştir. Moskova ve Tahran bir süre kooperatif askeri ilişkileri vardı olmasına rağmen, grev İran Rus kuvvetleri askeri tesislerin kullanımını, dünyadaki askeri analist şaşırtan bir hamle sunulan ilk defa oldu.

zanaat konfor için çok yakın aldıktan sonra 24 Ağustos günü, Basra Körfezi'nde bir ABD Deniz Kuvvetleri devriye gemisi İran Devrim Muhafızları ait hızlı hücum zanaat havaya uyarı ateşi açtı.


Etiketler :   Japonya benzer 
<< Önceki Haber Dünya stratejik durum 1600 dolaylarında, Japonya benzer Sonraki Haber >>

  Yukleme: 0.011292