'Kalp' temel post-tekillik yaş liderleri için: Softbank Oğlu

hiper-gelişmiş bilgisayarlar biz yaşam ve çalışma değiştiği bir dünyada, liderler Masayoshi Oğul Japon telekomünikasyon devi Soft Bank Grubu'nun CEO'su göre "büyük kalpleri" olması gerekir.

'Kalp' temel post-tekillik yaş liderleri için: Softbank Oğlu

Pazartesi Schwarzman Alimler, Stephen Schwarzman, özel sermaye fonu Blackstone Group başkanı brainchild tarafından düzenlenen üzerine oğlu Tokyo işe seminerde konuştu. Schwarzman son zamanlarda liderlerinin gelecek nesil arasında Çin'in daha büyük bir anlayış geliştirmek için Pekin'de yeni bir üniversite açtı. Amaç "Thucydides Tuzak," Çin gibi yükselen bir güç ABD gibi bir baskın güç rakip başladığında, savaş ensues fikrine olarak bilinen kaçınmaktır.

"Ben hiçbir küreselleşme oldu küçükken," Schwartzman toplanan üniversite öğrencileri söyledi. "Eğer tüm şimdi miras dünya, teknoloji olup olmadığı ... Bu ticaret olsun, siber olup olmadığını askeri nişan, olup olmadığı, farklı güçlerin küresel bir dünyadır. Ve tüm bu faktörlerin için neredeyse imkansız hale birisi sadece kendi küçük niş olmak. yeni dünyada liderlik tüm dünyada farklı insanlarla yakınlık olması insanları gerektirir Yani, "diye ekledi.

Bir sonraki nesil liderleri hakkında konuşurken SoftBank lideri akılda dünyanın daha gelişmiş bir görünümü vardı.

"Önümüzdeki 30 yıl ya da öylesine içinde, bilgisayar gücü birçok açıdan insanlığın beyin aşacak," Oğlu dedi. bilgisayar uzmanları tarafından "tekillik" olarak adlandırılan bu dönüm noktası, 2045. Oğlu insan zaten satrançta bilgisayarları yenemezsin işaret yılı civarında gerçekleşmesi tahmin edilmektedir ve Çin strateji oyunu Git dünya şampiyonu tarafından dövüldüğünü Google'ın sahip olduğu Birleşik Krallık yapay zeka şirket tarafından geliştirilen bir program DeepMind.

bunu Be "er ya da geç bu her konuda geliyor, 30 yıl, 50 yıl," Oğlum sen insan ne olduğunu yeniden düşünmek zorunda "yeni bir paradigma temsil ettiğini sözlerine ekledi toplum nedir, doğru olanı ne Hata."

Post-tekillik dünyasında, "Para farklı olur hale nasıl." "Bugün yapıyoruz işlerin birçoğu değiştirilir" ve Oğul göre, bu insan dokunmatik geleceğin liderleri için gerekli olacak nedeni budur.

"Ben aşk, ahlak, diğer insanların, toplumun, dünyanın ekosistemin ... bizim çevre ile ilgili düşünce kalbi olanlar dikkat çekmek için tüm önemli olduğunu düşünüyorum" dedi. "Bir lider olarak büyük bir kalbi var biri düşünceli kalp, barış getirmek için mutluluk içine herkesi getirmek için, uyum getirmek için, bu daha saygı edilecek insanlardır."


Etiketler :   telekomünikasyon devi Soft   
<< Önceki Haber 'Kalp' temel post-tekillik yaş liderleri için: Softbank Oğlu Sonraki Haber >>

  Yukleme: 0.009802