Kars'ta Kerbela şehitleri anıldı

Kars Merkezde Kerbela şehitleri anıldı, Hz. Muhammed’in torunu Hazreti Hüseyin ile 72 arkadaşının Kerbela'da şehit edilişinin 1378’nci yıl dönümü nedeniyle Kars'ta anma töreni yapıldı. Açıklamalar Aşağıda Devam etmektedir...

Kars'ta Kerbela şehitleri anıldı

Kars'ta Törene katılanlar sabahın erken saatlerinde Hz. Ali Çarşı Cami ve Merkez Ehlibeyt Işıklı Cami önünde toplandı. Törende, önce Kuran-ı Kerim okundu ve Ardından,şehitler için saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu. Ehlibeyt dostları ise Kars Ehlibeyt Işıklı Camii önünde düzenlenen törenin ardından Türk bayrağı, Atatürk, Hz. Hüseyin posterleri ve mersiyeler eşliğinde ve (Merkez Camisi) Ehlibeyt Işıklı Camiden Garnizon Şehitliği’ne oradan Yeni Mahalle Mezarlığına kadar yürüdü. Kars Yeni Mahalle Mezarlığı önünde de deste guruplarının zincirlerle dövünmeleri, sine vurma ve mersiyeler eşliğinde Hz. Hüseyin'i yad etmesinden sonra aile mezarları ziyaret edildi.

Kars'ta Kerbela şehitleri anıldı

Kerbela Anma törenine Vali Rahmi Doğan, Kars Belediye Başkanı MHP’li Murtaza Karaçanta, İl Müftüsü Mehmet Genç, Işıklı Camii imamı seyit Ahmet Erdem, MHP İl Başkanı Yaver Özcan, Kars Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Fahri Ötegen, Ticaret Borsası Başkanı İsmet Çelik, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Adem Burulday, sivil toplum kuruluşlarının başkanları ve de çok sayıda kişi katıldı.

Kars/ 2haber.com


Etiketler :   Kars Kerbela şehitleri 
<< Önceki Haber Kars'ta Kerbela şehitleri anıldı Sonraki Haber >>

  Yukleme: 0.010526