Kerkük'te çatışmalar dan sıcak gelişmeler

Sabah haber flaş geldik. Kerkük'ün Irak kenti, militanlar ve güvenlik güçleri arasında terör örgütü Dease sokak çatışmaları devam etti. Bu deyimi daha önce şehrin tüm deaş'lı öldürdüğünü duyurdu yaptı.

Kerkük'te çatışmalar dan sıcak gelişmeler

Aşağıdaki gibi Kerkük'ten sabah gelen ilk haberler şöyleydi:

Dün eşzamanlı saldırılar sabah 24 saat sonra bastırıldı Dease başlatılan Kerkük'ün Kuzey Irak şehir, "terör örgütü."

Tüm saldırganlar kendilerini öldürdüğü ya da berbat olduğunu Associated Press haberine göre, Irak polisi açıkladı. Hakim olan Kerkük, sokaklarında sessizlik tam kontrol sağlayan ajans bu sabah duyurdu.

GÜVENLİK GÜÇLERİNİN Ablukaya ALDI

Çatışmalar daha sonra yeniden başladı ancak, Anadolu Haber Ajansı bildirdi.

Şehir merkezinde, güvenlik güçleri arasında AA muhabirine verdiği bilgilere göre terör örgütü 1 Haziran Dease militanlar Nedeniyle, Esra mahalle mi mahkum yoğun mücadele sürüyor.

Örgütün şehir merkezi dün yoğun güvenlik güçlerinin bölgeyi abluka nedeniyle saldırı söyledi tesislerinde altına aldığı için sevk edildi.

Güvenlik güçleri militanların zırhlı araçlar konuşlandırılmış, sıcak çatışmaya girme sokağa girin.

KAYBI OLABİLİR EN AZINDAN 46

Dease terör örgütü, bir güç istasyonu aynı anda dün şehir merkezinde kamu binaları dışında ve şehre saldırılar düzenledi.

yetkililer, saldırıların Kerkük'te çatışma sonrası ve organize AFP, Dease söyledi, güvenlik görevlileri 46 insanların çoğu hayatlarını kaybettiğini söyledi.

Ölenlerin sayısı 25 deaş U. iken, 133 kişi yaralandı belirten yetkililer, saldırılar ve çatışmalar söyledi.

EV HALKI keskin NİŞANCI değil ÇÜNKÜ

AAA rapora göre, Kerkük insanların Dease var pusuda çünkü keskin nişancılar gidemez. Alanında gazeteciler de sokaklarda mahsur kaldı.

Nedeniyle Araplar ve Türkmen 1. bölge Haziran nerede Kerkük, Batı şehrin güneyinde yaşayan Arap vatandaşlarımız ve mahalle Esra mahkum çatışma devam ediyor. Hareketlilik Dease kim olduğunu görünce gizli ve boş sokaklarda keskin nişancılar yüzünden hemen ateş ettiği ama bilinmiyor. Mahsur kalan vatandaşlar, dışarıda terörle mücadele bulundukları yerden gitmek ve militanları etkisiz hale getirmek zaman Deas


Etiketler :   Kerkük çatışmalar  sıcak gelişmeler  sokak çatışmaları  Sabah haber flaş  trt haber son dakika                     
<< Önceki Haber Kerkük'te çatışmalar dan sıcak gelişmeler Sonraki Haber >>

  Yukleme: 0.010978