Milli iradeyi bir kişi temsil edemez

CHP lideri Kılıçdaroğlu, başkanlık sisteminin eleştirilerde bulundu, 'Bir kişi milli iradenin temsil edemez, demokrasi böyle bir şey yok "dedi. işte o sert sözler;

Milli iradeyi bir kişi temsil edemez

Ulusal Gençlik Akademisi Derneği tarafından düzenlenen İstanbul Doğuş Üniversitesi, genç Sosyal Bilimciler 1 açılış konuşmasını yaptı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu. Kılıçdaroğlu, "son günlerde, tarihsel bir tartışmadır. Osmanlı, Orta Doğu, Türkiye, arama geçmişi. Bazen övünme; 17 devlet kurdular dedi. Ama bunun arkasında başka bir gerçektir. Birçok devlet aslında devlet içinde olduğumuz için çok fazla kurt var nasıl battı, "dedi.

Kılıçdaroğlu eşit hayatın her alanında kadınlar ve erkekler "omuz omuza savaşmak için kadınlar ve erkekler hayatın her Alanında. Kadınlar bir yere hapsetmek için medeni dünya tarafından kabul edilebilir bir şey değildir. 'Ve daha 25 bin dolar kişi başına gelir, dünyanın gördüğü yerde tüm ülkelerde tam demokrasi vardır. Ayrıca İslam dünyasına bakın. Hiçbiri kadın ve erkek arasında eşitlik yoktur. Bağımsız bir yargı olacak. Adalet en asil kavramdır. talimat karar değil, vicdanı ile yargı kararı lazım, hukukun üstünlüğüne inanan. İfade özgürlüğü düşünce kesinlikle olmalı. Bir kişinin düşünceleri yüzünden hapse olmalıdır. CHP lehine üç cümle kuruldu bile olmayan gazeteciler bugün yok. Haklarını savunmak zorundayım; ben demokrasiye inanıyorum, "dedi.

'Hitler'in örnek'

Atatürk Kılıçdaroğlu söyleyerek, "kurduğu Cumhuriyeti bir kişi tüm yetki verildiğinde afet ulus düşmesine sebep olan Cumhuriyetin özgür insanların belirtti. Hitler'in en somut örneği örnekleri "dedi.

Arif Sağ taziye ziyareti

Dünya Arif evinizde sanatçıları ziyaret ederek taziyelerini gönderdi Kılıçdaroğlu eşi doğru gün önce Yıldız. Kılıçdaroğlu, ayrıca Arif Sağ, oğlu Tolga sağ ve diğer aile üyelerine taziyelerini dile getirdi.


Etiketler :   CHP lideri Kılıçdaroğlu  Genç Sosyal Bilimciler Derneği  Doğuş Üniversitesi  Kadın ve erkeğin hayatı  Hitler örneği  Atatürk ün Cumhuriyetin özgür bireyleri  Arif Sağa taziye ziyareti   
<< Önceki Haber Milli iradeyi bir kişi temsil edemez Sonraki Haber >>

  Yukleme: 0.019855