Nasıl düzgün akıllı telefonunuzun verileri silmek için ne gerekiyor

Sen yeni bir model ile yaşlanma akıllı değiştirmek için hazırsınız, ancak varolan telefonda tüm içerik kaldırma konusunda nasıl planlıyorsunuz?

Nasıl düzgün akıllı telefonunuzun verileri silmek için ne gerekiyor

Eğer cevap "fabrika ayarlarına sıfırlama," Burada bilmiyor olabilir bir şey: düzgün şeyi kaldırmaz.

Burada ses efekti "rekor çizik" takın. Bu doğru. fabrika ayarlarına Telefonunuzu geri yükleme verilerin dosya sistemi siler, ama aslında veriyi üzerine yazmaz.

Evet, kolay erişilebilir yazılım ile 14 yaşındaki potansiyel fotoğraf, video, belge, mesajlar, şifreler ve daha almak olabilir.

yanlış ellere geçmesini verilerinizi önlemek için aşağıdaki tam satmak önce temiz akıllı telefonunuzu silmek bağış veya cihazınızdaki ticaret-için bazı yolları vardır.

verileri şifrelemek

Bir fabrika sıfırlama ilk telefon şifrelemek sürece çalışacaktır.

Android kullanıcıları için, telefonu mevcut ise Android 6.0 (Zefir) ya da daha yeni çalışır, veri zaten varsayılan olarak şifreli olacak. Eski bir Android OS var ise o veri erişim için bir PIN ya da şifre var birisi gerektireceğinden, şifreleme eklemek isteyeceksiniz.

Çoğu durumda, Ayarlar> Güvenlik> Şifreleme telefona gidin. Bu işlemin tamamlanması için bir süre alabilir, bu yüzden telefon AC prizine takılı olması emin olabilirsiniz. Samsung Galaxy, şifreli verilerinizi koruyun> Ayarlar> Kilit ekranı ve güvenlik gidersiniz.

Telefonunuzun birini alır ve bir yüklü varsa, yanı sıra SD bellek kartını şifrelemek için seçeneğiniz vardır, ancak telefonunuzu veriyoruz eğer büyük olasılıkla zaten bu harici depolama kaldırırız. Ayrıca, sadece güvenli olması için, oturumu (ve daha sonra silin) ​​Google ve (Galaxy cihazda) Samsung gibi hesaplarınızı, emin olun.

Şimdi devam edin ve genellikle Yedekleme bulundu Ayarlar'ınızda sekmeyi sıfırlanır fabrika ayarlarına sıfırlama yapmak.

Eğer bir şifre ayarladığınızda sonra iPhone, iOS 5 veya ayrıca donanım şifreleme içerir. Bu verilerinizi kurtarmak için çalışan herkes için çok zor hale getirir.

Birincisi, (> iCloud> iPhone'umu Bul Ayarları) My iPhone bul başlayarak tüm hizmetleri devre dışı bırakmak için emin olun, ve daha sonra tamamen iCloud üzerinden imzalama. iOS 7 ve daha yeni, Hesabı Sil seçin. iMessage ve Apple kimliği gibi, diğer hizmetlerin çıkış yapın.

Şimdi> Tüm İçeriği ve Ayarları Sil Reset> Genel> Ayarlar giderek silin işlemini başlatmak.

işletim sisteminin yerleşik araçlar kullanmak yerine, aynı zamanda sizin için silme işlemek için bir uygulamayı indirebilirsiniz. Örnekler Symantec'in Norton Security, Pinellas Codeworks 'Güvenli Wipe ve ProtectStar en iShredder 4, birkaç isim dahil


Etiketler :   akıllı telefonunuzun verileri silmek     ishredder ucretlımıdır 
<< Önceki Haber Nasıl düzgün akıllı telefonunuzun verileri silmek için ne gerekiyor Sonraki Haber >>

  Yukleme: 0.011332