Obama acil Myanmar devleti sona erer uyarısı

Başkan Obama, Kasım 2015 yılında ülkenin seçimler, ifade ve demokrasi daha fazla özgürlük yol açmıştır söyleyerek, Cuma günü Myanmar karşı acil 19 yıllık devlet sona erdi.

Obama acil Myanmar devleti sona erer uyarısı

Myanmar olumsuz koşullar, Obama sırayla dedi, "önemli ölçüde eski muhalefet partisinin sonuçlandı Kasım 2015 tarihi seçimler de dahil olmak üzere, demokrasiyi teşvik etmek Burma önemli gelişmeler tarafından değiştirilmiş olan, sandalyelerin çoğunluğunu kazanan Demokrasi İçin Ulusal Ligi, ulusal parlamentoda. "

Ayrıca Burma olarak da bilinen Myanmar, ilk Clinton yönetimi tarafından 20 Mayıs 1997 tarihinde olağanüstü bir deklarasyon ile vuruldu. Başkan George W. Bush, 2007 yılında yaptırım sıkma başka yönetici sipariş ile izledi.

Myanmar karşı yaptırım uç yapımında yıl geçti. 2012 yılında, Obama şimdi milletin devlet danışmanı olan uzun zamandır demokrasi aktivisti Aung San Suu Kyi ile bir araya Myanmar, ziyaret etti.

Geçen ay Suu Kyi ziyareti sırasında Obama, Myanmar ile ilgili cezai tarifeleri 27 yıl sona erdi ve özel ticaret durumunu alan ülkelerin listesine geri.

Myanmar hükümeti, Suu Kyi önümüzdeki yıl ulusal seçim kazandı 1989 yılında sıkıyönetim ilan, ancak askeri cunta iktidarı devretmek reddetti ve önümüzdeki 21 yıl için 15 ev hapsine onu tuttu. Onun partisi geçen yıl ulusal seçimleri kazandıktan sonra o 1991 yılında Nobel Barış Ödülü'ne layık görüldü, o devlet danışman, başbakan benzer bir rolü oldu.

Haberlerin.comBu Haberin Manşeti :

Obama acil Myanmar devleti sona erer uyarısı
Bugün Atılan Manşetleri Görmek İçin TIKLAYINIZ
Etiketler :   Obama acil Myanmar devleti   
<< Önceki Haber Obama acil Myanmar devleti sona erer uyarısı Sonraki Haber >>

  Yukleme: 0.010374