PM 'Suudiler silah satışını End' 150 yaslı öldürülmesi üzerine fırsatları ateşkes çağrısı

BASINÇ trajik hava saldırısı öldürüldü yaklaşık 150 sivilin savaş yorgunu bir ülkede kanlı bir hafta sonra Suudi Arabistan'a tüm silah satışlarını durdurmak için İngiltere'de üzerinde gördüm büyüyor.

PM 'Suudiler silah satışını End' 150 yaslı öldürülmesi üzerine fırsatları ateşkes çağrısı

Suudi rejimi suçladı gelişigüzel öldürülmesi son sergileyen bir cenaze töreninde yaslı puanları bombalı saldırı esnasında vuruldu.

hava saldırısı ülkenin üst düzey siyasi ve güvenlik görevlilerinin bazı katıldığı bir dümen ile sökük.

Kampanya grubu Karşı Kampanya Silah Ticareti (CAAT) bombalama Mart 2015 yılından beri onlar savaş uçağı ve bombalar da dahil olmak üzere, Suudi Arabistan silah fazla £ 3,3 milyar değerinde sattık olarak İngiliz Hükümeti saldırılarda rol olduğunu söylüyor.

Grup ayrıca 10.000 'den fazla insanın hayatına mal olan 18 aylık bir savaşta bir barış anlaşması komisyoncu yardımcı Başbakan Theresa May ve Dışişleri Bakanı Boris Johnson çağırdı.

Cumartesi günkü cenaze bombalama sadece okullar, hastaneler, marketler ve evlerine saldırılar zincirinin son oldu.

CAAT UK uçak, helikopter, uçağı için lisans £ 2,2 milyar değerinde, el bombası, bomba ve füzeler ve zırhlı araçlar ve tanklar için lisans £ 430.000 değerinde için £ 1,1 milyar sattı diyor.

Haberlerin.com


Etiketler :   ateşkes çağrısı     
<< Önceki Haber PM 'Suudiler silah satışını End' 150 yaslı öldürülmesi üzerine fırsatları ateşkes çağrısı Sonraki Haber >>

  Yukleme: 0.028787