Singapur 1MDB problemli bankacıların ücretleri

KUALA LUMPUR - Pazartesi günü Singapur sıkıntılı bir Malezyalı devlet fonu soruşturmaları ile ilgili olarak sahtecilik şüphesiyle iki eski özel bankacılar ücret.

Singapur 1MDB problemli bankacıların ücretleri

Yak Yew Chee, 57, ve diğer Singapurlu Yvonne Seah Yew Foong, 45, her sahtecilik suçları ve düzenleyicilere şüpheli işlemlerin ifşa etmek başarısızlık için yedi suçlamalarla karşı karşıya, Singapur Başsavcılık Chambers bir basın açıklamasında belirtti.

1Malaysia Kalkınma Berhad fonların zimmete bağlantılı olmuştur Malezyalı işadamı Düşük Taek Jho, hesaplarını ele İsviçre'nin BSI Bankası yerel şube üst düzey bankacılar, her ikisi sanık vardı.

suçlamalardan biri bankacılar iddia onlar BSI Bankası adına hareket ettiklerini ileri sürmüştür başka İsviçreli banka BNP Paribas yanıltıcı ve 1630000000 $ ve Low en net değeri teyit niyetiyle mektubu imzaladı belirtiyor. ücret en az dört yıl hapis ya da para cezası bir ceza taşır.

1MDB geliştirme projelerine yatırım 2009 yılında Malezya Başbakanı Necip Razak tarafından kurulmuş bir egemen servet fonu oldu. varlıkları çeşitli teknik varsayılan ve kötü yönetim suçlamalarının ardından, Malezya Maliye Bakanlığı'na devredildi ile fon Haziran ayında sarılmıştır.

Şimdiye kadar, dört bankacılar 1MDB ile ilgili şehir-devlet suçlanıyor. Mayıs ayında Singapur Para Otoritesi kara para aklama yasaları ihlal ettiği gerekçesiyle kapatmaya BSI Bank emretti.

Düşük ayrıca 1MDB çalındı ​​diyor $ 'dan fazla 1 milyar kurtarma arayan, Temmuz ayında açılan ABD Adalet Bakanlığı dava seçildi. ABD yetkilileri, paranın film üretiminde gayrimenkul, sanat ve yatırım satın alma dahil, lüks harcamaları için kullanılmıştır inanıyorum.

Pazartesi günkü şarj 1MDB ilgili Malezyalı yetkililerden ek bilgi için İsviçreli savcılar bir istek Geçen Çarşamba sonra geldi. Başsavcı İsviçre'nin Dairesi 1MDB eski iştiraki ait 800.000.000 $ aklamak için kullanılan bir Ponzi şeması dolandırıcılık ele geçirdiklerini söyledi.


Etiketler :   bankacıların ücretleri   
<< Önceki Haber Singapur 1MDB problemli bankacıların ücretleri Sonraki Haber >>

  Yukleme: 0.010660