Skandal paylaşım yapan hemşirelere kötü haber üzecek

Sağlık Bakanlığı, son zamanlarda, devlet hastanesinde ve özel bir hastanede sosyal medyada selfie çekme ile hemşire bir hasta verilen, ayrıca bir hemşire adayı hakkında suç duyurusunda bulundu.

Skandal paylaşım yapan hemşirelere kötü haber üzecek

Sağlık Bakanlığı açıklaması şöyle:
Türkiye "Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi ve Türkiye Cumhuriyeti aile hayatı "prensip" için özel bir saygı ve Anayasa tarafından güvence altına alınmıştır ve Bakanlık Yönetmelik" saygı hasta gizliliği "kuralı yayınlanan takviyeli, güvenilir kalite, ileri teknoloji ve bilimsel yöntemler sağlık en önemli ve teslimat hedefimiz vazgeçilmez temel bir kural olduğunu destekledi. bu, kimi hasta gizliliği ilkesine yöntemi veya aracı, her türlü davranış ve eylemleri aykırı olursa olsun, Sağlık Bakanlığı en ağır şekilde cezalandırılacaktır unutulmamalıdır.


Bu konuda Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ, hassasiyeti de herkes bu konuda Bakanımız Sayın talimatları, 15 Temmuz 2016 tarihinde, her koşulda mevcut yasa ve yönetmeliklere ek olarak, yere, gerekli cezai işlemler uygulanması için yayımlanan yeni bir genelge eğer hastanın gizlilik ihlali ile tam bir uyum isteyen tüm sağlık personeli ve kurumları ile bilinir.


Etiketler :   Skandal paylaşım yapan hemşireler       
<< Önceki Haber Skandal paylaşım yapan hemşirelere kötü haber üzecek Sonraki Haber >>

  Yukleme: 0.011484