Türk tankları Musul operasyonuna katıldı haberi

Operasyon Başika destek için başlatılan Musul'da mücadele katılmadan Irak askeri kaynaklar, Türk tankları dedi. Başbakan Yıldırım yaptığı açıklamada, "Bizim topçular operasyonu destekliyor," Türkiye desteği doğruladı.

Türk tankları Musul operasyonuna katıldı haberi

Türk tankları Musul operasyona katılan Iraklı askeri kaynaklar açıkladı.
Türkiye Musul operasyonuna katılması bu yer El-Cezire haber, Irak duyurdu.
Başbakan Yıldırım yardım etmek istediklerini doğruladı: destekledik
Başbakan Binali Yıldırım, bölgeden haberler üzerine yaptığı açıklamada, "Peşmerge güçleri açık Basın kasabalara Dease taşındı. Basın tabanımız, bizim asker bizim orada yardımcı elemanlar aranıyor. Orada topçu, tanklar var, fırtına obüs destekliyoruz," dedi .

3 köy Dease alındı
Sabah, Peşmerge güçleri kasaba onun elemanı 3 köy DEAS şimdiye kadar basına çıkarıldı kurtarmak için bir operasyon başlattı.
Operasyon tam hızda Musul 7 gündür devam ediyor, Peşmerge güçlerinin bu sabah Musul'un kuzeydoğu kasabasında basına kurtarmak için operasyon başlattı. Bu Dease Fazıly ve Ömer kırbaç köye kaydedilen oyunculuğuna Peşmerge kuvvetleri: naveria Heights başkanlar ve ön hiç Tırbz.
Musul, son 10 kilometre
Irak ordusu askerleri Dease kurtarma operasyonu Musul terör örgütü çerçevesinde kenti yakınlarında bir uyuşturucu fabrikasını ele geçirdi ve şehrin kuzeyinde yer alan mahallelerde 10 kilometre kadar yakın ilerleme bildirildi.


Etiketler :   Türk tankları Musul operasyonunda  Türk tankları  Başbakan Binali Yıldırım  Başbakan Binali Yıldırım haberleri         
<< Önceki Haber Türk tankları Musul operasyonuna katıldı haberi Sonraki Haber >>

  Yukleme: 0.010861