Üniversite kayıtları nasıl yapılır, e-kayıt nasıl yapılır? İnternet sayfası

Üniversite kayıtları nasıl yapılır, e-kayıt nasıl yapılır? İnternet sayfası nedir, 2017-2018 Üniversite e-Kayıt işlemi nasıl yapılır? (2017 üniversite kayıt belgeleri)

Üniversite kayıtları nasıl yapılır, e-kayıt nasıl yapılır? İnternet sayfası

Üniversite kayıtları başlıyor. Binlerce üniversiteye girmek isteyen binlerce öğrenci üniversite kayıtları nasıl yapılır, internet üzerinde nasıl kayıt yapılır, e-kayıt, elektronik kayıt nasıl yapılır, üniversite kayıt belgeleri nelerdir sorularının cevaplarını arıyor. 2haber.com ekibi olarak sizler için 2017 üniversite kayıtları ile ilgili tüm bilgileri sizlere aktarıyoruz...


2017- ÜNİVERSİTE KAYITLARI NE ZAMAN BAŞLIYOR?


Binlerce öğrenci, sonuçlarının açıklanmasıyla beraber gözlerini üniversite kayıtlarına çevirdi. 14-18 Ağustos tarihlerinde yapılacak üniversite kayıtları için son hazırlıklarını yapan öğrenciler, artık bu tarihleri bekliyor.  Devlet üniversitelerinde ise elektronik kayıtlar, 11-16 Ağustos 2017 tarihleri arasında yapılacaktır. Bu süre içerisinde kayıt için başvurmayan veya kayıt işlemlerini tamamlamayan adaylar ise malesef kayıt haklarını kaybedeceklerdir. Elektronik kayıt işlemleri yapan adaylar, üniversiteleri tarafından duyurulan belgelere ve tarihe göre işlem yapacaklardır. Bir yükseköğretim programına yeniden kayıt hakkı kazanan ancak, ortaöğretim kurumlarından mezun olamayarak bütünleme veya tek ders sınava girecek adayların da belirlenen tarihlerde yükseköğretim kurumlarına geçici kayıtları yapılacaktır.


E-KAYIT NASIL YAPILIR? E-KAYIT İLE İLGİLİ TÜM BİLGİLER


LYS yerleştirme sonuçlarının netleşmesi sonrasında ise 11-16 Ağustos tarihlerinde adaylar kazandıkları üniversite ve bölüme elektronik kayıt yapacaklar.
Elektronik kayda, özel yetenek programları ile yükseköğretim kurumlarınca elektronik kaydı uygun görülmeyen programlar (sağlık raporu isteyen programlara gibi) ile açıköğretim programları dâhil edilmeyecektir.
Öğrenciler E-Devlet platformundaki “turkiye.gov.tr/yok-universite-ekayit” sayfasına E-devlet şifreleri ile giriş yapıp üniversiteye e-kayıt yapabilecekler.


ÜNİVERSİTEYE KAYIT İÇİN HANGİ BELGELER GEREKLİ?


Adayın ÖSYS Sonuç Belgesi
Adayın mezun olduğu okuldan aldığı diplomanın aslı ya da yeni tarihli mezuniyet belgesi (başarı belgesi mezuniyet belgesi yerine kullanılamaz)
Aday ek puandan yararlanarak yerleşmiş ve alan/kol/bölümü diplomasında veya mezuniyet belgesinde belirtilmemişse, ek puan esas olan okul ve alan/kol/bölümden mezun olduğunu gösterir resmi belge,
Nüfus cüzdanının onaylı örneği,
İkametgâhı ile ilgili beyanı,
Askerlik çağına gelmiş veya daha yukarı yaştaki erkek adaylar için ilgili askerlik şubesinden alınacak “bir fakülte veya yüksekokula kaydolmasında askerlikçe bir sakınca olmadığı”na dair belge
12 adet 4.5 x 6 (cm) ebadında fotoğraf (fotoğraflar son altı ay içinde, önden, başı ve boynu açık, adayı kolaylıkla tanıtabilecek şekilde olmalıdır.),
Kayıttan önce belirlenip ilan edilecek diğer belgeler.


Etiketler :  
<< Önceki Haber Üniversite kayıtları nasıl yapılır, e-kayıt nasıl yapılır? İnternet sayfası Sonraki Haber >>

  Yukleme: 0.011054